You have not selected any currencies to display
SEC Bitcoin ETF Kararını Geciktirdi
Haber

SEC Bitcoin ETF Kararını Geciktirdi

Investing.com Bitcoin Pazartesi günü yükseldi, 4.100 $ ‘ı geçerken, diğer büyük dijital madenler de gelişti.

(SEC) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu hafta sonu boyunca, Bitcoin borsa yatırım fonlarına izin verecek, Menkul Kıymetler Yasası’nın değiştirilip değiştirilmeyeceği konusundaki kararını şuan açıklamayacağını belirtti. SEC, geçtiğimiz Cuma günü iki Bitcoin ETF başvurusu konusundaki kararını 19 Mayıs tarihine erteleyeceğini açıkladı.

İlk başvuru NYSE Arca ile Kripto İndeksi Fon Platformu Bitwise Asset Management tarafından yapıldı. İkincisi, Cboe BZX Borsası ile ortaklaşa yatırım yönetimi şirketi VanEck ve blockchain başlangıcı SolidX tarafından yapıldı.

SEC, “Komisyon, önerilen kural değişikliğini göz önünde bulundurarak, önerilen kural değişikliğini göz önünde bulundurmak için yeterli zamana sahip olması için daha uzun bir süre belirlenmesini uygun buluyor” dedi.

VanEck ve SolidX aynı ayda Fiziksel olarak tutulan Bitcoin ETF’sine Ocak 2019’da bitwise uyguladı.

ETF’ler, fonun paylarında orantılı olarak temsil edilen bir varlık sepetini izleyen menkul kıymetlerdir.

Bitcoin, 11:41 PM ET (03:41 AMGMT) ile% 0,97 artarak 4,126,6 Dolara yükseldi. Ethereum% 0.99 artışla 142.99 $ ve Litecoin% 0.89 artışla 60.967 $ kazandı. XRP% 0.19 düşüşle 0.31021 $ seviyesine geriledi.

Yükseliş hissi, kripto para pazarını 143 milyar dolara yükseltti.

Başka yerlerde, Hong Kong’un Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, kendileriyle ilgili faaliyetlerde bulunan tarafların yasal ve düzenleyici gerekliliklerini netleştirmeyi amaçlayan güvenlik belirteci teklifleri (STO) hakkında resmi bir kılavuz yayınladı.

Hong Kong’un Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Yönetmeliği kapsamında güvenlik belirteçleri “menkul kıymetler” olabilir. Hong Kong merkezli veya Hong Kong yatırımcılarını hedef alan herhangi bir STO, yönetmelik hükümleri uyarınca menkul kıymetlerle uğraşmak için bir lisansa ve sicile ihtiyaç duyacaktır.

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir