You have not selected any currencies to display
San Francisco Üniversitesi’ne XRP’de 25 Milyon D...
Altcoin

San Francisco Üniversitesi’ne XRP’de 25 Milyon Dolarlık Bağış

5 Nisan’daki resmi duyuruya göre, San Francisco merkezli teknoloji şirketi Ripple‘nin kurucu ortağı Chris Larsen ve karısı Lyna Lam, Kaliforniya’daki bir üniversiteye XRP’de 25 milyon dolar bağışta bulundu.

Gelecek vaat eden sosyal girişimcilere pratik destek sağlayan özel bir kuruluş olan RippleWorks aracılığıyla San Francisco Eyalet Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne 25 milyon $ değerinde XRP jetonu sağladı.

Üniversite, küresel girişimcilik ve fintech ekosistemlerini okuyan öğrencileri desteklemek için fonları yönlendirecek. SFSU’ya göre, bağış kripto para biriminde ABD’deki bir üniversiteye yapılan en büyük katkı. Üniversite Başkanı Leslie E. Wong şöyle dedi:

“Bu çığır açan hediye, İşletme Koleji’ni, iş inovasyonu ve girişimciliği ile ilgili gelişen, belirgin bir şekilde çeşitli ve sektörle ilgili bir merkez üssü olarak konumlandıracak. Chris, Lyna ve Rippleworks yenilikçidir ve armağanları, öğrencilerimize yeni nesil girişimciler ve küresel iş liderleri olmaları için iş ve teknoloji alanlarına yaratıcı ve stratejik bir şekilde yaklaşmalarını sağlayacaktır. ”

Hareket, Ripple’ın geçen Eylül ayında başlatılan “İyi Dalgalanma” başlıklı resmi sosyal etki programını takip ediyor. Program, RippleWorks ile işbirliği içinde çalışacak ve 80 milyon dolar ile birlikte şirketten 25 milyon doları, eğitime ve finansal içeriğe odaklanan projelere yatırım yapmak için bağışlarla birleştirecek şekilde kuruldu. Geçtiğimiz Haziran ayında, şirket, blok zinciri ve kripto para birimleri alanındaki eğitimi desteklemek için dünya genelinde 17 üniversiteye 50 milyon dolarlık bağıştan oluşan Üniversite Blockchain Araştırma Girişimi’ni açıkladı.

Geçen yılın mart ayında, Ripple, ABD devlet okullarını desteklemek için 29 milyon dolarlık XRP bağışladı ve DonorsChoose yardım fonu aracılığıyla öğretmenlerden fon taleplerini karşıladı. Bağışlanan para 50 eyalette 30.000’den fazla derslikle donatılacak şekilde ayarlandı.

XRP şu anda piyasa değeri açısından üçüncü büyük altcoin. Madeni para son 24 saatte basında yüzde 8,32 kazandı ve şu anda 0,361 $ seviyesinde işlem görüyor. XRP yaklaşık yüzde 17 arttı.

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir