NamePrice24H (%)
Bitcoin (BTC)
$9,208.00
0.53%
Ethereum (ETH)
$270.93
-0.24%
XRP (XRP)
$0.430006
-0.94%
Litecoin (LTC)
$133.48
-2.10%
Kripto Kartları Airbnb’de Kullanılabilecek
Haber

Kripto Kartları Airbnb’de Kullanılabilecek

Cep telefonu dolumu sağlayıcısı Bitrefill, Kripto hediye kartları ile artık Airbnb’de rezervasyon yapılabileceğini duyurdu.

Müşteriler rezervasyonlarını Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dash (DASH), Litecoin (LTC) ve Dogecoin (DOGE) gibi altcoinler ile ödeyebilecekler. Kart, teknik olarak bir kupon ürünüdür, müşteriler Airbnb için kripto para birimleriyle ABD doları karşılığı bir eşdeğer satın alır ve daha sonra platformda kullanılacak bir kupon kodu alırlar. Bu haliyle, Airbnb‘nin kendisi şifreli para birimini kabul etmemekte veya işlememektedir.

Bu hizmet yalnızca ABD vatandaşları için ve 28 günden daha kısa süreli konaklamalar için geçerlidir. Müşteriler kuponları 25, 50 ve 100 dolarlık artışlarla satın alabilirler.

Bitrefill, Netflix, Hulu, eBay, Amazon ve diğerleri de dahil olmak üzere birçok satıcıya kripto hediye kartları sağlayan İsveç merkezli bir firmadır.

Kripto para birimleri yavaş yavaş seyahat alanına giriyor. Şubat ayında Cointelegraph, Arjantin devlet toplu taşıma kartı SUBE’nin (Sistema Único de Boleto Electrónico) artık Bitcoin kullanarak ücretlendirilebileceğini bildirdi. Girişimin, insanlara “Bitcoin gibi böyle bir devrimci teknolojiye” daha geniş bir erişim sağlaması amaçlandığı bildiriliyor.

Geçtiğimiz Ağustos ayında, Avustralya’daki Queensland eyaletinin hükümeti, 8.3 milyon doların üzerinde bir inovasyon fonunun parçası olarak bir şifreleme para birimi başlatılması için hibe vereceğini açıkladı. Şirket, kripto para birimleri ile seyahat teklifleri satarak, devleti turizme yükseltecek.

Tersine, geçen yılın Haziran ayında büyük seyahat rezervasyon sitesi Expedia.com, otel ya da uçuşların ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul etmeyi bıraktı, ancak hizmet iptal etme konusunda sosyal medyada ya da web sitesinde yorum yapmadı. Expedia, ilk olarak Bitcoin’i, Haziran 2014’te, önde gelen kripto takas Coinbase ile bir araya geldiğinde bir ödeme şekli olarak kabul edeceğini açıkladı.

BİTCOİN NASIL SATIN ALINIR

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir