You have not selected any currencies to display
Katar’da Kripto Varlıkları Forumu Düzenlendi
Haber, Teknoloji

Katar’da Kripto Varlıkları Forumu Düzenlendi

Birleşik Arap Emirlikleri Bankalar Federasyonu (UBF) ve Abu Dabi Küresel Pazarı (ADGM), BAE’nin 17 Mart’ta yayınlanan resmi haber ajansı Emirates Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre kripto varlıkları ve fintech hakkında ortak bir foruma ev sahipliği yaptı.

Rapor başına, etkinlik UGM Uyum Komitesi ile işbirliği içinde ADGM’de gerçekleşti ve fintech ve kripto para varlıklarının karşılaştığı zorlukları ve fırsatları tartışmak için endüstri uzmanlarını bir araya getirmeyi amaçladı.

Toplantının başlangıcında, ADGM ayrıca yasal amaçlarını ve kripto varlık politikasının temel özelliklerini ve gözetim araçlarını paylaştı.

Ayrıca, forumda tartışılan genel konuların, ADGM’nin kripto varlıkları düzenlemeleri ve denetleyici yaklaşımından, bankaların ve finansal düzenleyicilerin ortak olarak kripto düzenleme risklerini azaltmak için süreçleri ve prosedürleri nasıl geliştirebileceklerine kadar değiştiği bildirildi. Raporda ayrıca UBF Başkanı Abdul Aziz Al-Ghurair’in dediği gibi:

Kripto para birimleri ve diğer kripto varlıkları gibi yeni FinTech’in hızlıca ortaya çıkması nedeniyle, bu teknolojileri ve gelişmeleri yöneten çerçeveler ve düzenlemeler geliştirmemiz çok önemli.

Al-Ghurair, finansın en önde gelen uluslararası merkezlerinden biri olma yönünde yerel istek ve bu değişime ulaşmak için teknolojik değişime ayak uydurmanın gerekli olduğunu da belirtti.

UBF, ülkede faaliyet gösteren 50 üye bankayı temsil eden kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. ADGM, BAE’nin başkentinde bulunan uluslararası bir finans merkezidir.

Cointelegraph‘ın Şubat ayında bildirildiği gibi, BAE Maliye Bakanlığı da 7. Dünya Hükümet Zirvesi’nde ülke ekonomisindeki blok zinciri ve dijital varlıkların gelişimini görüşmeyi planladığını açıkladı.

Aynı ay boyunca, iki ülkenin yetkilileri Ocak ayında kripto para biriminin oluşturulması konusunda işbirliği anlaşması yaptıklarını açıkladıktan sonra Suudi Arabistan ve BAE’den altı ticari banka dijital para projesine katıldı.

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir