NamePrice24H (%)
Bitcoin (BTC)
$9,191.00
0.39%
Ethereum (ETH)
$270.60
-0.26%
XRP (XRP)
$0.429504
-1.59%
Litecoin (LTC)
$133.34
-2.41%
Kanada Bitcoin ile Mülkiyet vergi ödemeleri
Bitcoin, Haber

Kanada Bitcoin ile Mülkiyet vergi ödemeleri

Ontario, Kanada’daki Innisfil kasabası sakinlerinin kripto para birimi bitcoin ile emlak vergisi ödemesini sağlayacak bir pilot program yürütmektedir. Innisfil Konseyi, programı 27 Mart’ta onaylamak için oy kullandı.

CBC’ye göre, Innisfil, cryptocurrency ödeme işleme projesi Coinberry Pay ile ortaklaşa, sakinlerinin Bitcoin‘de (BTC) mülk vergileri ödemesine izin verecek ve bu kredi kartı, kripto para birimini Kanada dolarına çevirecek ve ödemeleri şehre transfer edecektir.

İlerleyen dönemlerde Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Ripple (XRP) dahil olmak üzere diğer kripto para birimleri için destek verebilir.

Innisfil Belediye Başkanı Lynn Dollin, CBC’ye yeni ödeme pilotunun topluluğun yeniliğe öncelik verdiğini gösterdiğini söyledi. 2017 yılında, 36.000 kasaba, Innisfil Transit adlı Uber ile ortaklaşa vergi destekli bir sürüş paylaşım programı başlattı.

ABD’de, Ohio eyaleti işletmelerin Bitcoin kullanarak vergi ödemelerine izin veren ilk ülke oldu. İşletmelerin, devlet hazine ofisi tarafından kurulan çevrimiçi bir portal üzerinden kripto kullanarak 23 farklı vergi ödemesine izin verilmektedir. Firmaların vergi ödemelerini kolaylaştırmayı amaçlarken, yalnızca iki şirketin geçen yıl yeni hizmetten yararlanabileceği bildirildi.

Şubat ayında, Kaliforniya eyaletindeki milletvekilleri işletmelerin istikrarlı para cinsinden ücret ve vergi ödemelerine olanak tanıyan bir tasarı çıkardı. Meclis 953, eyalet, şehir ve ilçe vergi dairelerinin, tüketim vergileri veya ekim vergilerini ödemek isteyen şirketlerden fiziki bir varlığa veya fiili bir para birimine bağlanan kripto para birimini kabul etmelerine izin verir. Fatura şu anda komiteye sevk edildi.

Mart ayının başlarında Cointelegraph, hükümetin vergi tahsilatı hizmeti olan Kanada Gelir Dairesi’nin (CRA) Bitcoin gibi kripto para birimleri yatırımcılarını denetlediğini bildirdi. CRA, yatırımcılardan, kripto yatırımları, varlıkları nasıl ve kimlerle satın aldıkları ve kripto-para birimi karıştırma hizmetleri mi yoksa tumbler kullanıp kullanmadıkları gibi, çok sayıda noktayı netleştirmelerini istiyordu.

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir