NamePrice24H (%)
Bitcoin (BTC)
$9,202.00
0.25%
Ethereum (ETH)
$270.87
-0.48%
XRP (XRP)
$0.429037
-1.35%
Litecoin (LTC)
$133.43
-2.21%
Japonya Yeşil Işıklar 2. Kripto Borsası
Haber, Teknoloji

Japonya Yeşil Işıklar 2. Kripto Borsası

Bu hafta faaliyete başlamak için, Japon finans yetkilileri ikinci bir kripto para birimi değiş tokuşunu onayladılar. Başvuran De Curret’in yerel değişimden yaptığı bir basın açıklaması 25 Mart’ta onaylandı.

E-ticaret devi Rakuten‘den iç piyasaya çıkma teklifine katılan DeCurret, 16 Nisan’da işlem görmeye başlayacak.

Herkesin Bitcoin‘u olarak bilinen Rakuten Cüzdan ile birlikte, gelecek ay yeni lisans yasaları uyarınca onaylanan piyasaya yeni Japon borsalarının ilk çıkışını işaretleyecektir.

DeCurret, “Tüm değerlerin birbirine bağlanması ve değiş tokuş edilmesi ve işlemlerin basitleştirilmesi” kavramıyla, DeCurret, güvenli ve kullanışlı dijital para birimi işlemlerinde standart [sic] ayarını yapan “dijital para birimi için büyük bir finansal hizmetçi” olmayı hedefliyor ”dedi.

Haber, Japonya’nın finansal düzenleyicisi Mali Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından genişleyen pazara olan ilginin gerçek olduğunu gösteren ve Cryptocurrency odaklı haber ve veri kaynağı Bitcoin.com ile paylaşılan istatistiklerle çakışıyor.

Verilere göre, 140’ın üzerinde işletme Mart 2018’den bu yana borsaların onaylanmasına ilişkin olarak FSA’ya yaklaştı. Bu kurumlardan 23’ü, aktif olarak toplam yedi başvuranla sürmekte olan süreci başlatmak için belgeler sunmuştur.

Rakuten ve DeCurret, düzenleyici kurumların başlatması için resmi kayıt ve onay almış olan sadece ikisini temsil eder.

Cointelegraph‘ın bildirdiği gibi, gelecek yıl bu sayının önemli ölçüde arttığını görmeli. Endüstrinin bir parçasını izleyenler arasında Yahoo! Bu haftanın başlarında yaptığı açıklamada, Mayıs ayında partiye ait borsaya başlamayı umduğunu söyledi.

2019 ayrıca Ocak ayında Huobi ve daha önce hacklenmiş kripto para borsası Coincheck dahil olmak üzere mevcut operatörlere lisanslar vermiştir.

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir