You have not selected any currencies to display
Japonya Firması Kripto Ödemesini Destekleyebilir
Haber

Japonya Firması Kripto Ödemesini Destekleyebilir

Salı günü öğleden sonra Asya’da beklenmedik bir şekilde Kripto
pazarı
yükselişe geçti. Bitcoin 4.500 $ seviyesini yaklaştı, diğer büyük kripto para birimleri de yükseldi.

Bitcoin 11:41 PM ET (03:41 AMGMT) ile% 8.72 artışla 4.528.0 $ ‘a yükseldi.

Ethereum% 2.31 artışla 146.21 $ ‘a yükseldi, Litecoin% 6.82 artışla 65.575 $’ a yükseldi ve XRP% 4.13 artışla 0.32426 $ ‘a yükseldi.

Kripto pazarı 155 milyar dolara ulaşmak için sağlam kaldı.

Japonya’dan gelen haberler, potansiyel olarak daha geniş dijital paraların benimsenmesine işaret etti. Japonya’nın en büyük demiryolu şirketi JR East’in Suica ödeme kartı bir kripto ödeme sistemini destekleyebilir.

Japon Kripto Borsası değişimi DeCurret’in başkanı Kazuhiro Tokita, ülkedeki yaklaşık 70 milyon Suica kartı için kullanılabilecek yeni bir kripto ödeme sistemi tanıttı. JR East’in bu fikri düşündüğü söyleniyor, ancak henüz somut bir plan yok.

JR East, Japonya’nın kriptoyu kullanma istekliliğini gösteren örneklerden biridir. E-ticaret devi Rakuten, Japonya’nın Amazon’u (NASDAQ: AMZN), dijital para birimlerinin kullanılmasını destekleyecek olan Rakuten Cüzdan’ı başlatacak.

Öte yandan, ABD kripto ile ilgili düzenlemeleri geliştirmek için hazırlanıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), “kripto ve dijital varlık menkul kıymetlerine yönelik kapsamlı bir plan” ile ortaya çıkacak bir kripto uzmanı avukat danışmanı arıyor.

Goldman Sachs destekli kripto finans şirketi Circle CEO’su Jeremy Allaire’nin kripto alanındaki en büyük düzenleyici engelin, menkul kıymetler düzenleyicisinin çeşitli kripto varlıkları hakkında tanım verememesi olduğunu söyledi.

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir