You have not selected any currencies to display
Huobi Avustralya’daki Ofisini Kapattı
Haber

Huobi Avustralya’daki Ofisini Kapattı


Dünyada ki ilk on kripto para borsası içinde yer alan işlem hacmi yüksek olan Huobi, Avustralya’daki ofisini kapatmak zorunda kaldı. Piyasadaki kötü şartlar büyük şirketleri sarsmaya devam ediyor…

Sosyal medya aracılığı ile yapmış olduğu açıklama ile 26 Şubat tarihinden itibaren, ofislerinin kapanacağını duyuran Huobi Avustralya Singapur’daki Huobi Global Merkez’e transfer olacak. Avustralya’ da ki şirketin  piyasanın kötü koşullarından dolayı personellerini işten çıkarmak zorunda kaldığı ve bu yüzden ofislerini kapattıklarını belirttiler.

Avustralya Piyasası

Avustralya’da ofisini 8 ay önce açmıştı. Dönem içerisinde Huobi de diğer kripto para borsaları gibi hızla gelişiyor ve borsa da sıkı rekabete yol açıyordu. Avustralya piyasası bu büyük rekabet için küçük kaldı.

Uzun bir süredir devam etmekte olan ayı piyasası sebebiyle Avustralya’daki ofiste beklenen performans gerçekleşmeyince tüm işlemleri Singapur’daki Huobi Global Merkez’e aktarıldı.

İşten Çıkarılmalar

Yaklaşık bir ay önce uzun süreli bir düşüşün ardından Huobi şirketi 1400 çalışan sayısını 100 e kadar düşürdü. Kamuoyuna şu açıklamayı getirdi;

Ayı piyasasının ne kadar süreceğini bilmiyoruz. Bu yüzden önceden planlar yapmalı ve dikkatli olmalıyız.

Geçtiğimiz yıl kripto para endüstrisinin reklamı için çok para harcayan şirket, kar getirmeyen habercilik ve girişim finansmanı için borsaya bu kadar yatırım yapılmayacağını Avustralya’daki ofisin kapanması ile kanıtlamış oldu.

Aralık ayı içerisinde Rusya Kalkınma Bankası desteği ile Huobi Rusya’da ilk ofisini açtı. Bölgesel ortaklık programı desteği ile Huobi’ye katkı sağlayacaklarını ifade ettiler.

Kullanıcılar ve yatırımcılar ayı piyasasını etkiledikçe sadece para borsaları değil endüstride bulunan çoğu önemli şirketleri de sarsmaya devam ediyor. Örnek verecek olursak; Lider donanım üretici Bitmain de işletmelerinde küçülmeye gidiyor.

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir