You have not selected any currencies to display
Ethereum (ETH) ASIC Sağlam bir yapısı olacak
Ethereum, Haber

Ethereum (ETH) ASIC Sağlam bir yapısı olacak

Ethereum (ETH), uzun zamandır vaat edilen ProgPoW olan ASIC karşıtı madencilik algoritmasına geçmeye hazır olduğunu açıkladı. Son toplantılarında Ethereum geliştiricileri, belirli bir tarih belirlemeden genel olarak işlemlerine devam ettiklerini belirttiler.

Ocak ayında, Ethereum yeni gelen ASIC’leri devre dışı bırakmaya ve GPU’lu madencilere sadık kalmaya hazır olduğunu gösterdi. Ancak fikir bir süre bekletildi. Şimdi, toplum daha demokratik bir madencilik biçimini desteklediği için madencilikteki değişim yeniden beliriyor.

“Aylar önce konuşmaktan bıktığımız şeylere geri dönüyoruz! Algoritede hata olup olmadığına, algoritmanın arka kapısında, buna benzer bir şey olup olmadığına karar verdik. GPU ve ASIC insanları arasındaki tartışmalar değil. Bu zamanla ortaya çıkacak, ”diyor Ethereum’un çekirdek geliştiricilerinden Greg Colvin.

Bir ASIC karşıtı karar riski, ağ madencilere çekici gelmediğinden, ETH’nin fiyatının düşmesi olabilir. Blok ödülünü 3 ila 2 ETH’den düşüren son zamanlardaki Constantinople sert çatal madencilikte de% 30 civarında bir düşüşe yol açtı.

ASIC madenciliğini terk etmek de bir güvenlik açığı olarak görülmektedir. Teoride, programlanabilir yongalar, yeni tür maden algoritmalarında çok hızlı bir şekilde uzmanlaşabilir. Bu, Ethereum ağının gizli madencilik saldırılarına karşı savunmasız kalmasına neden olacak çünkü hashrat yalnızca GPU’lara güvenerek çarpıcı bir şekilde düşecek.

Değişiklikler ETH fiyatlarının bir dönüm noktasında olduğu bir zamanda geliyor. Bir varlık olarak ETH, birçok varlık için dolara eşdeğer bir fiyat sağlanmasına hizmet eden çoklu işlem çiftlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. ETH fiyatlarındaki bir düşüş, piyasalar arasında panik yaratabilir ve ayı piyasasının karamsarlığının derinleşmesine yol açabilir.

ETH, 18 Mart Pazartesi günü saat 139,314 $ seviyesinde ve 4,1 milyar dolar civarında işlem gördü.

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir