NamePrice24H (%)
Bitcoin (BTC)
$8,011.00
0.15%
Ethereum (ETH)
$250.26
-0.71%
XRP (XRP)
$0.384797
-0.66%
Litecoin (LTC)
$102.16
-1.80%
Corporate Traveler Bitcoin Ödemelerine Başladı
Bitcoin

Corporate Traveler Bitcoin Ödemelerine Başladı

15 Nisan’daki bir basın bültenine göre, İngiltere’deki en büyük seyahat yönetimi şirketi olan Corporate Traveler, şimdi ödemeler için Bitcoin‘i (BTC) kabul ediyor.

Kripto ödemeleri şirketi BitPay ile yeni duyurulan bir ortaklık, KOBİ şirketlerine iş seyahatleri yönetimi hizmetleri sunan Corporate Traveler’ın bitcoin kabul etmesine izin verecek. Corporate Traveler İngiltere Genel Müdürü Andy Hegley şunları söyledi:

“Seyahat danışmanlarımız tarafından yapılan iş seyahati rezervasyonlarında bitcoin ödeme seçeneği için müşterilerimizden artan bir talep tespit ettik. Ticari işlemlerimizi yönetmek için BitPay’i seçtik çünkü müşterilerimizden Bitcoin veya Bitcoin Nakit alma işlemini kolaylaştırarak tüm işlemlerini gerçekleştiriyorlar. ”

Basın açıklamasına göre, Kurumsal Gezici, bitcoinler doğrudan İngiliz Sterlini’ne dönüştürüleceği için, kripto pazarlarındaki fiyat dalgalanmalarına aldırış etmiyor. BitPay, Corporate Traveler’ın kredi kartı işlemlerinden daha ucuz olduğunu söylediği fonları dönüştürmek için% 1 komisyon talep etti.

Turizm ve seyahat endüstrisindeki diğer firma ve kuruluşlar, müşteri talebini gerekçe göstererek kripto para birimleri kabul etmeye başladı. Mart 2018’de, Alman Ulusal Turizm Kurulu, hizmetlerinin ödemesi olarak bitcoin ve diğer kripto para birimleri aldığını açıkladı.

Aynı yılın Ağustos ayında, Avustralya’daki Queensland eyaletinin eyalet hükümeti, kripto para birimleri ile seyahat teklifleri satarak Orta Queensland’de turizmi artırmayı amaçlayan TravelbyBit dijital para birimi ödeme platformuna bir hibe verdi.

BitPay, geçtiğimiz günlerde, geçtiğimiz yıl işlemlerde 1 milyar doları aştığını bildirdi. Ocak ayındaki basın açıklamasına göre, şirket işlem ücreti geliri konusunda yeni bir rekor kırarak, hizmetlerini Dish Networks, HackerOne ve Ohio Eyaleti gibi büyük müşterilere genişletti.

30 Ocak’ta BitPay, Vikipedi‘yi işleten kar amacı gütmeyen kuruluş olan Wikimedia Foundation ile ortaklık kurdu, böylece bağış yoluyla kabul edilebilir kripto para birimlerinin sayısını artırabilirdi.

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir