You have not selected any currencies to display
Coinsquare, Kanada Doları Destekli Stablecoin’i Çıkard...
Haber

Coinsquare, Kanada Doları Destekli Stablecoin’i Çıkardı

Kanada’nın en iyi borsalarından biri olan Coinsquare, Kanada Doları’nın eCAD’i ile desteklenen Stablecoin’i piyasaya sürecek.

Yeni madeni para Kanada Doları ile 1: 1 oranında desteklenecek. Coinsquare, yatırımcılara ABD doları tarafından desteklenen benzer madeni paralara bir alternatif sağlayan güvenilir ve istikrarlı bir değer deposu olacağını belirtiyor. Coinsquare CEO’su Cole Diamond şöyle dedi:

“ECAD’in piyasaya sürülmesi, geleneksel kripto para birimi piyasasında istikrarsızlık riski olmadan, Kanada’da ve ötesinde değer aktarmanın ilk şeffaf, uygun fiyatlı ve güvenli yolunu yaratacaktır.”

İstikrarlı paralar bazıları tarafından kripto alanı ile geleneksel yatırımcılar arasında bir köprü olarak görülmektedir, çünkü bir para biriminin, emtia veya algoritmanın desteklenmesi “sabitlenmemiş” kripto para birimlerinden daha fazla istikrar sağlayabilir.

Kripto topluluğu, bazı stabil coinlerin uygun destek rezervlerine sahip olmadığından şüphelenildiğinden dolayı, staticcoin projeleri için denetimlerin önemini vurgulamıştır.

Geçtiğimiz yıl, stablecoin Tether (USDT), ABD hükümeti tarafından, projenin gerekli olmadığına dair şüphelerin bulunduğunu ve talep edilen 1: 1 oranındaki para birimini geri almak için gereken dolara sahip olduğunu belirtti.

Mart 2019’da, Tether, sosyal medya kullanıcılarının altcoinin ABD doları tarafından tam olarak desteklendiği yönündeki iddialarını kaldırdıklarını fark ettikten sonra daha fazla incelemeye konu oldu.

“Her para birimi, geleneksel para birimi ve nakit benzerlerini içeren ve zaman zaman, Tether’in kredilerinden bağlı ortaklıkları da içerebilecek üçüncü şahıslara verilen diğer varlıkları ve alacakları içerebilir.

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir