You have not selected any currencies to display
CoinMarketCap Liste Metriklerini Değiştirecek
Haber

CoinMarketCap Liste Metriklerini Değiştirecek

Cryptocurrency piyasa veri kaynağı CoinMarketCap (CMC), araştırmaların sahte bir hacme dair kanıtlar bulduktan sonra üye borsalarını nasıl sıralayacaklarını yeniden düzenleme sözü verdi. Şirket, sosyal medyada yapılacak olan değişiklikleri 25 Mart’ta onayladı.

CMC, tartışmalı olarak, Bitcoin (BTC) ve altcoin pazarları için ve aynı zamanda bunları işlem yapan borsalar için endüstrinin en iyi bilinen takip hizmetidir.

Bununla birlikte, geçen hafta, şifreleme para birimi endeks fonu sağlayıcısı Bitwise’in araştırması, CMC’nin neredeyse tamamen sahte hacim istatistiklerine ev sahipliği yaptığını iddia etti. Bu, sırayla yatırımcıları kandırıyor ve Bitwise raporunda açıklanan etkilenen paraların profilini şişiriyor.

Şimdi, CMC, Bitwise’ın bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başlatmak için uygulamasının bir parçası olarak değerlendirmek üzere Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicilerine gönderdiği araştırmada gösterilen uyarılara dikkat çekti.

Yöneticiler Twitter‘da, “Tüm kullanıcıların geri bildirimlerini dinliyoruz ve kullanıcıların sitedeki borsalar ve kriptolarla ilgili daha iyi bir resim elde edebilmeleri için bir takım yeni ölçümler eklemek için çok çalışıyoruz” dedi.

Bu arada Bloomberg’e konuşan CMC’nin küresel pazarlama müdürü Carylyne Chan, sitenin sıralamasının gelecekte nasıl değişeceği hakkında bir fikir verdi.

“Örneğin, trafiği düşük olan bir takasta 300 milyon ABD Doları hacimli ve cüzdanında sadece 5 BTC varsa, kullanıcılar“ iyi ”ya da“ kötü ”konusunda keyfi bir karar vermemize gerek kalmadan kendi sonuçlarını çıkartabileceklerdir. ,'” o açıkladı.

CMC, daha önce ticaret platformundan önceki araştırmalardan sonra kripto rakamlarının dikkatini çekmişti. The Tie aynı zamanda borsalarda açıklanan hacimleri de vurguladı.

Spesifik olarak, Binance CEO’su Changpeng Zhao, sitenin sıralamasında tırmanan bir madeni paranın, büyüklüğünün otomatik olarak şüpheli olduğunu varsayacak deneyimli yatırımcıları yabancılaştığını savundu.

Ayrıca, geçen hafta şüpheli işlem hacimlerine sahip iki borsa, sitenin yapay hacmi filtrelemeye ve işlem hacmini filtrelemeye çalışan bir bölümü olan CMC’nin düzeltilmiş hacimler sıralamasında kısa bir süre önce Binance’i devraldı.

Chan, yeni değişikliklerin uygulanması için bir süre vermedi.

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir