NamePrice24H (%)
Bitcoin (BTC)
$7,990.00
-0.19%
Ethereum (ETH)
$250.05
-0.24%
XRP (XRP)
$0.385255
-0.32%
Litecoin (LTC)
$102.43
0.10%
Bitcoin Nasıl Satın Alınır
Bitcoin

Bitcoin Nasıl Satın Alınır

Günümüzün yeni teknolojik sanal para birimi bitcoin alım satım işlemleri nasıl yapılır. Dünya’yı peşinden sürükleyen bitcoin için hangi sitelerden alım satım yapmak gerekir?

Bitcoin alım satımı işlemleri yapmak, yada sadece yatırım yapmak için bitcoin alıp uzun vadade bekletmek isteyebilirsiniz. Bunun için Türkiye ve yurtdışında bir çok borsa sitesi mevcuttur.

Bitcoin’in işlem yaptığı borsa sitelerinden size uygun olan bir tanesinden hesap açarak bitcoin alım satım işlemlerine başlayabilirsiniz.

Türkiye içinde BTC alım satım yapılan siteler

  • Btcturk
  • Paribu
  • Koineks
  • Bitturk
  • Koinim

Yukarıdaki sitelerden herhangi birisinden hesap açarak bitcoin alım satım işlemlerine başlayabilirsiniz. Bu arada bu sitelerde hesap açtıktan sonra kimlik onayı yapmanız gerekmektedir. Kurumların size özel belirlediği BTC rakamlarında işlem yapmanız mümkündür. Kimlik, yada sistemin istediği farklı bir onay türünü siteye doğrulattıktan sonra btc alım satım rakamlarınız yükselecektir.

Bitcoin borsa gibi hafta içi açık hafta sonu kapalı değildir. Bitcoin sanal para birimi bağlı bir merkezi olmadığı için 7/24 işlem yapılabilmektedir. Bu sitelerde sürekli faaliyet göstermektedir.

Yurtdışında BTC alım satımı yapabileceğiniz Siteler

  • Binance
  • Bittrex
  • Coinbase
  • Poloniex

Yukarıdaki yurtdışı sitelerinden de kayıt açarak btc alabilir yada satabilirsiniz. Bu sitelerde sizlere çeşitli onay aşamaları sunmaktadır. Ben sadece aklıma gelen belli başlı siteleri sizlere sundum, yurtdışında çok daha fazla btc ticareti yapan siteler mevcut. Coinmarketcap internet sitesinden bitcoin değerine tıklatından sonra Market kısmından alım satım işlemleri görebilir buna göre istediğiniz bir siteden kayıt açarak bitcoin alım satımına başlayabilirsiniz.

Türkiye’deki sitelerden BTC alım işlemleri yurtdışında sitelere göre daha kolay olmaktadır. Zira yurtdışındaki sitelerden btc almak için kredi kartı yada banka havalesi gibi ödeme işlemleri bulunmuyor. Sizler yurtdışındaki siteye btc atmak istiyorsanız türk hesaplarından birisinden kayıt açıp yurtdışında ki BTC hesabıza transferi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu şekilde de yurtdışındaki hesabınız üzerinde alım satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

BİTCOİN NEDİR

Bitcoin miktarı 1 adet değeri şuanda 3645 $ olarak gözüküyor. Siz 1 bitcoin almak zorunda değilsiniz. Ancak sitelerin belirli bir rakam sınırları olabiliyor elbette. Siteye yatırdığınız para miktarının değerinde de bitcoin alımı yapabilirsiniz. 1000 TL lik bitcoin almak istediğiniz de size TL bazından hesaplayıp kendi komisyon miktarını kesip satın aldığınız kadarını sizin hesabınıza yansıtacaktır.

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir