You have not selected any currencies to display
Bitcoin Cüzdanı 2019 | En Güvenilir Bitcoin Cüzdanı
Bitcoin

Bitcoin Cüzdanı 2019 | En Güvenilir Bitcoin Cüzdanı

Bitcoin, dünyayı kasıp kavururken,  günlük kullanımdan tutun hepimizin bildiği devlet destekli para birimlerine kadar bir çok şeye alternatif oldu. Bitcoin yaratıcıları, dijital para birimlerinin daha kolay, daha güvenli olduğunu ve geleneksel para birimlerinden daha iyi gizlilik sunduğunu savunurlar.

ABD Doları ve diğer para birimleri ile karşılaştırıldığında bir Bitcoin’in değeri son birkaç yıl içinde fırladı, çünkü bazı insanlar tarafından iyi bir yatırım fırsatı olarak görüldü.

Bitcoin’e veya başka bir şifreleme para birimine yatırım yapmadan önce, riskleri anlamak önemlidir. Bitcoin’in değeri, önümüzdeki birkaç yıl içinde kolayca iki katına çıkabilir, ancak değer olarak sıfıra yakın bir yere de düşebilir. Yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz yatırımlar yapın. Riskleri anlıyorsanız ve ileri doğru hareket etmeye hazırsanız,  işe en güvenilir Bitcoin cüzdanı seçmekle başlayabilirsiniz.  

En İyi Genel Cüzdan: Coinbase

Coinbase, bu listede ilk sırada yer alan, kripto para birimlerini satın almanın, satmanın ve tutmanın en kolay yollarından biridir. Bitcoin’e ek olarak, Coinbase şu anda Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin’i desteklemektedir. Ripple gibi Coinbase’den de destek alan ek para birimleri söylentileri de bulunuyor. Coinbase’in büyük kısmı kullanım kolaylığı olsa da, güvenlikle ilgili bazı endişeler de duyulmaktadır.

Mt. Gox bir noktada Bitcoin ve diğer para birimleri için en baskın platformdu: Ta ki, kullanıcı para biriminde yaklaşık yarım milyar dolar hacklenip kaybedilene kadar… Ancak şimdilerde Coinbase tüm kullanıcı deneyimini düzenli olarak güncelliyor ve geliştiriyor. Coinbase için en güvenilir bitcoin cüzdanı denemese de en çok kullanılan cüzdanlardan biridir.

  • Güvenlik İçin En İyi Bitcoin Cüzdanı: Trezor

Trezor, Coinbase gibi tam bir alım satım platformu değildir. Bunun yerine, sadece Bitcoin’inizi depolayabileceğiniz bir yerdir. Trezor, madeni paralarınıza erişmek için bilgisayarınıza, tabletinize veya telefonunuza takılan fiziksel bir cihazdır. Trezor donanım cüzdanı birden fazla para birimiyle çalışır ve bir şifre yöneticisi, iki faktörlü kimlik doğrulama kodu ve diğer kullanışlı özelliklerle çalışır.

Bu cüzdan, kayıp şifrelere ve kayıp cihazlara karşı bazı korumalar sunar. Ancak başkalarının üzücü derslerinden ders almalıyız. Bu dijital en güvenilir Bitcoin cüzdanı tüm amacı, başkalarının Bitcoin’i çalmasını engellemektir, böylece kurtarma işleminin mutlaka kolay bir işlem olmadığını varsayabilirsiniz.

  • Masaüstü İçin En İyi Bitcoin Cüzdan: Electrum

Electrum, bir yazılım cüzdanıdır. Bitcoin’inizin dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızdaki bir dizi dosyada depolandığı anlamına gelir. Windows, Mac OS X, Linux ve Android için geliştirilmiştir. Electrum bazı fiziksel cüzdanlarla çalışabilir ve sadece Trezor gibi bir donanım cüzdanını kullanmaya kıyasla biraz esnekliğe sahiptir. Bunun en büyük yararı, Bitcoin’inizi hızlı bir şekilde kurup çalıştırabilmeniz ve kendi bilgisayarınızda saklayabilmenizdir.

Ancak bilgisayarınız çökerse, evinizde yangın çıkar ve yangında bilgisayarınız yanarsa veya bilgisayarınız hacklenirse saldırıya uğrarsanız veya bilgisayarınız bozulursa, madeni paralarınızı kaybedebilirsiniz. Uygulama, bir kurtarma işlemini destekliyor ve basılı veya el yazısı tuş takımı ile fiziksel bir “soğuk depo” oluşturmanıza izin veriyor. En güvenilir Bitcoin Cüzdanı olmasa da çok kullanışlı olduğunu söylemek gerek…

  • En İyi Çevrimiçi Cüzdan: Blockchain.info

Blockchain, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin var olmasına izin veren teknolojidir. Dijital para dünyasının çok ötesinde Blockchain hakkında daha fazla şey duymayı bekleyin. Blockchain.info, çevrimiçi bir cüzdan olduğu için Coinbase’e benzer, ancak doğrudan Blockchain üzerinden satın alamaz veya satamazsınız; bu, Bitcoin depolama alanınızın Bitcoin pazarınızdan ayrı olduğu anlamına gelir.

Tam bir takas olmadığından, kötü adamların sürekli kesmeye çalıştıklarına bahse girebileceğiniz Coinbase gibi bir siteden daha güvenli olduğu düşünülmektedir. Eğer bir “bilgisayar” değilseniz, Coinbase gibi bir takas kullanmak daha kolaydır. Bu dalında en güvenilir bitcoin cüzdanı, Bitcoin kullanımınız için bir güvenlik seviyesi ve aynı zamanda bir karmaşıklık seviyesi de ekler.

  • Ücretsiz Alış ve Satış İçin En İyi Cüzdan: Robinhood

Robinhood ücretsiz bir hisse senedi alım satım platformu olarak başladı ve kısa süre önce Bitcoin gibi kripto para birimleri de dahil olmak üzere seçeneklere ve diğer yatırımlara destek sağlayacak şekilde genişledi. Robinhood hem cüzdan hem de takastır, bu yüzden Coinbase gibi değerlendirebilir.

Robinhood mobilde ilk platformdur.Ama Robinhood’ı gerçekten ayıran şey maliyet: bedava olmasıdır. Bu en güvenilir Bitcoin cüzdanı kullanırken ve Bitcoin alım satımı yaparken komisyon yok.

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir