NamePrice24H (%)
Bitcoin (BTC)
$9,191.00
0.39%
Ethereum (ETH)
$270.60
-0.26%
XRP (XRP)
$0.429504
-1.59%
Litecoin (LTC)
$133.34
-2.41%
Bitcoin Alım Satım Siteleri Yerli
Haber

Bitcoin Alım Satım Siteleri Yerli

Bitcoin alım satım yapabileceğiniz yerli Türkiye’de bulunan bazı web sitelerini sizlere sunucam. Hangisinin daha iyi olduğu konusunda bir fikrim yok. Sadece takip ettiğim kadarı ile sizlere kısaca bilgiler sunmaya çalışacağım.

BTCTURK

Btcturk 2013 yılından bu yana türk lirası üzerinden işlem yapabileceğiniz Türkiye’nin ilk bitcoin alım satım sitesi diyebiliriz. Btcturk zaman geçtikçe bünyesinde çeşitli altcoinleri de listelemeye başlamış ve buna da sürekli devam etmektedir.

PARİBU

Paribu’da türk parası ile işlem yapabileceğiniz btc alım satım platformudur. Bünyesinde çeşitli altcoin ler de barındırmaktadır. Paribu web sitesinde bitcoin alımı ile ilgili bir rehber de bulunmaktadır.

Bittürk

Sadece bitcoin değil altcoinlerinde listelenip alım satım yapıldığı bir site. Sitede üyelik tipleri bulunuyor. Aşamalı olarak belli bir kota koyuyorlar ve ona göre işlem yapabiliyorsunuz. Size sunulan doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra limitleriniz artıyor.

Koineks

Koineks’te bir başka bitcoin alım satım işlemi yapabileceğiniz site. Merkezi İstanbul’da barınan bu firma Türkiye’nin ilk bitcoin ATM cihazını hizmete sunmuştur. Web sitelerinde bu konu ile ilgili detaylı yazılar bulunmakta.

Koinim

Koinim’de 2013 yılından beri bitcoin alım satımı işlemleri yapan bir firma. Tıpkı diğer firmalarda olduğu gibi belirli kriterleri yerine getirdikten sonra alım satım işlemlerine başlayabiliyorsunuz.

Genel olarak daha başka bitcoin alımı için yerli siteler de çıkabilir. Şuan sadece bir kaçını konuya ekleyip bilgi vermek istedim. Hangisinin daha iyi olduğu konusunda pek bir fikrim yok. Hemen hemen hepsi birbirine benzer firmalar.

Burada aldığınız destek tabiki ön plana çıkabilir. X firmadan daha hızlı destek alıp diğerinden daha sıkıntılı bir destek alabilirsiniz. İnternet üzerinde bu firmaları araştırarak işlem yapabilir kayıt olup btc alım satımı yapabilirsiniz.

Bu sitelerin 24 saat boyunca işlem gören belli bir btc hacimleri vardır. Bu nedir diye soracak olursanız 24 saat boyunca alım satım işlemleri yapılan bitcoin miktarıdır. Yani X site 246 btc değerinde işlem yaparken Y sitesi 540 btc değerinde işlem yapılabilir.

Bu miktarlar ana sayfalarında hepsinin verilmektedir. Ayrıca bu değerlere bakmak için coinmarketcap sitesine de göz atabilirsiniz.

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir