You have not selected any currencies to display
Avnet Bitbay Ortaklığı
Teknoloji

Avnet Bitbay Ortaklığı

Dünyanın en büyük elektronik bileşen ve teknoloji çözümü sağlayıcılarından biri olan Avnet, Inc, şirketin hizmetleri ve ürünleri için kripto para birimini kabul etmek üzere kripto ödeme işlemcisi BitPay ile işbirliği yaptığını açıkladı. Gelişme, 19 Mart’ta yayınlanan resmi bir basın bülteninde açıklandı.

Fortune 500’de 24 yıl boyunca listelenen Avnet, Inc.’in 2018’de yıllık cirosu 19 milyar doların üzerindedir.

Basın bülteni, Avnet’in Bitcoin (BTC) veya Bitcoin Cash (BCH) ile ödeme kabul edeceğini, BitPay ise satın alınan fonları doğrulayıp işlemi tamamlayacağını yazıyor. Şirket ayrıca, Bitcoin.com ile yeni bir donanım cüzdanı üzerindeki çalışmalarını da içerdiğini belirterek “birkaç milyon dolarlık kripto para birimi işlemlerini bitcoin kabulünün ilk ayı içerisinde kapattığını” açıkladı.

Şirketin kriptoyu kabul etmesi, Avnet müşterilerine müşterilere finansal çevirilerini tamamlamaları için daha fazla seçenek sunacak. Basın açıklaması şöyle:

“Bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak kabul ederek, Avnet, her biri için benzersiz uçtan uca tasarım, ürün, pazarlama ve tedarik zinciri uzmanlığı ekosistemine daha kolay erişim sağlayarak, müşterilerin fikirlerini pazarlarken karşılaştıkları engelleri yıkmaya devam ediyor. Ürün yaşam döngüsünün aşaması. ”

Cointelegraph’ın 30 Ocak’ta bildirdiği gibi, BitPay, kripto para biriminde bağış kabul etme imkanı sağlamak için Wikipedia’yı işleten kar amacı gütmeyen ve yardım kuruluşu olan Wikimedia Foundation ile de ortaklık kurdu.

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir