You have not selected any currencies to display
Arjantin Devlet Başkanı’na Bitcoin Çağrısı
Haber

Arjantin Devlet Başkanı’na Bitcoin Çağrısı

Tim Draper, ülkedeki ekonomik durumu iyileştirmek amacıyla Bitcoin‘i (BTC) yasallaştırmak için Arjantin devlet başkanına tavsiyelerde bulundu.

Amerikan risk sermayesi yatırımcısı, Latin Amerika ülkesinin ekonomik beklentilerini görüşmek üzere 20 Mart’ta Arjantin’in cumhurbaşkanı Mauricio Macri ile bir araya geldi.

Toplantı sırasında Draper, Arjantin pezosunun (ARS) devalüasyonunun yanı sıra ilişkili beyin tahliyesinin de dahil olduğu Arjantin ekonomisindeki büyük sorunların iyileştirilmesi için blockchain ve kripto gibi gelişen teknolojilerin potansiyelinden bahsetti.

“Bitcoin’den ve pezonun devalüasyonundan bahsediyorduk ve bir bahis teklif ettim: Pezoya Bitcoin’den daha fazla değer verilecekse, yatırımımı iki katına çıkaracağım. Peso, bunu ulusal bir para birimi olarak ilan etmek zorunda kalacaklardı. Bu madeni paraya güven eksikliği olduğu için mükemmel bir karar olurdu. ”

Toplantının ardından Draper, María Julieta Rumi ile röportajında ​​şifreleme uzmanlık duruşunu açıkladı, Bitcoin ve blockchain’in internetten bile daha büyük bir devrim olduğuna inandığını belirtti. Draper, bunun bankacılık, ticaret ve finansal sistemlerde tam değişiklikler sağlayacağını savunarak, Arjantin’de teknolojiyi benimseme zamanı olduğunu belirtti.

Röportajda Draper, Bitcoin’in 2022 ve 2023 arasında 250.000 dolar değerinde olacağını ve tüm pazarların küresel payının yüzde 5’ini oluşturacağını öngörerek Bitcoin’deki yükseliş duruşunu yineledi. İnsanlar, kolayca peso veya dolar gibi, bitcoin’i kullanabildikleri anda, bitcoin’i seçeceklerini, çünkü “merkezsiz ve açık, sürtünmesiz ve küresel” olduğunu belirtti.

Şubat ayında Draper, beş yıl içinde fiat parasının sadece suçlular tarafından kullanılacağını savundu.

Bu arada, Arjantin son zamanlarda blockchain ve kripto alanındaki yeni gelişmeleri benimseme konusunda dost oldu. Mart ayının başlarında, Arjantin hükümeti, Binance Labs ve Latin Amerika kripto alışverişi olan LatamEx tarafından desteklenen blockchain projelerine ortak yatırım yapmayı kabul etti. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Arjantin’de yeni bir kripto alışverişinin kurulmasını da ima etti.

Şubat ayında, Arjantin Paraguay’a 7,100 $ değerinde böcek ilacı ve ilaçlama ürünleri satan Bitcoin’e bir ihracat anlaşması imzaladı. Satınalma Bitcoin’de ödendi ve ihracatçı ile hesaplaşmak için Arjantinli Peso’ya çevrildi.

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir