You have not selected any currencies to display
Altı Küresel Banka IBM’in Now-Live Blockchain Ağı’nda Stable...
Altcoin, Haber, Teknoloji

Altı Küresel Banka IBM’in Now-Live Blockchain Ağı’nda Stablecoins Yayınlandı

Altı uluslararası bankanın, IBM’in şu anda canlı olan blockchain destekli ödemeler ağı olan “World Wire” adlı ulusal fiili para birimleri tarafından desteklenen kendi istikrarlı paralarını ihraç etme niyet mektupları imzaladıkları bildirildi. Singapur’da 2020’de Asya’dan çıkan haberlerde, Cheddar 18 Mart’ta haber verdi.

Daha önce de bildirildiği gibi, IBM’in sınır ötesi ödeme ağı Blockchain World Wire (BWW) Eylül 2018’de Stellar (XLM) ile işbirliği içinde başlatıldı. Bugün canlı yayına giren ve hizmete sunulan 44’ün üzerinde bankanın bulunduğu BWW bankalar arasında gerçek zamanlıya yakın uluslararası yerleşimleri mümkün kılar.

Günümüzün gelişmesinde Cheddar, altı bankanın, Brezilya’nın Banco Bradesco’su, Güney Kore’nin Bank Busan’ı ve Filipinler’in Rizal Ticari Bankacılık Anonim Şirketi de dahil olmak üzere ulusal fiat para birimleri tarafından desteklenen BWW’de istikrarlı para ihraç etme niyetlerini doğruladıklarını bildirdi.

Henüz açıklanmayan diğer bankaların, euro ve Endonezya rupyasının desteklediği istikrarlı paralar çıkaracakları bildiriliyor. Diğerlerinin yanı sıra, IBM blok zinciri çözümlerinin başkanı Jesse Lund.

Günümüzün banka tarafından yayımlanan stablecoin duyurusu öncesinde IBM, Stellar ağının ilk stablecoinini oluşturmak için Stellar merkezli, USD destekli bir varlık olan Stronghold ile de ortaklık kurmuştur.

Lund, IBM’in blok zinciri destekli yerleşim ağını daha fazla varlık ile genişletmeyi planladığını belirtti. Dedi ki:

“Pazarın ağın genişlemesini ve seçimini adım adım ilerletmesine izin veriyoruz. Sınır ötesi ödemelerin manzarasını gerçekten değiştirecek yeni ve devrim niteliğinde bir şey inşa etme yolunda olduğumuz için gerçekten heyecanlı hissediyoruz.”

Cheddar’ın bildirdiği gibi, BWW şu anda 72 ülkedeki ödemelerde 47’den fazla para birimini desteklemektedir. XLM tokenini kurumsal taraflar arasındaki fiat para birimleri için etkin ve kolay takip edilebilen bir yerleşim aracı olarak sunarak eski banka yerleşim sistemlerini rahatsız etmektedir.

IBM, bu hafta başlarında yapılan bir röportajda vurguladığı gibi, taraflar arasında seçilen yerleşim varlıklarını çıkarmaz:

“İstikrarlı paralar için görüşümüz gerçekten daha geniş bir alana erişilebilir olmaları gerektiği ve World Wire’ın yapmak istediği şey, dijital varlıkların finansal kurumlar arasında fungibilitesini sağlamak.”

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir