You have not selected any currencies to display
Altcoinlere İlgi Artıyor
Altcoin, Teknoloji

Altcoinlere İlgi Artıyor

Kripto para piyasaları, hafta sonu dalgalanmalarında bazı altcoinlerin değerleri 6 milyar $ rakamlarında yükselme kaydetti. Şuan konuşulan konular ise kripto para piyasasının dibe vurmuş olabileceği, bitcoin ve altcoinlerin tekrar yükselişe geçebileceğini bazı uzman ve analistler tarafından belirtiliyor.

Google Trend’s Altcoin Aranma Hacimleri Artıyor

Coinmarketcap verilerine göre ilk 10’da yer alan bazı coinlerin 24 saatlik yatırım miktarları eski seviyelerine gelmiş bulunuyor. Eski seviyeleri derken mesela Bitcoin’in 8 trilyon $ değerinde 24 saatlik hacmi bulunuyor. Bu rakam Bitcoin’in değerinin 20.000$ seviyelerinde olduğu zamanla aynı durumda.

Altcoinler İçin Boğa Sezonu Mu Geliyor ?

Bitcoin’e farklı olarak bazı altcoinler de şu birkaç haftadır çok hızlı yükselmeler görülüyor. Buda insanların altcoin aramalarını ve yatırım durumlarını hızlandırıyor. Merak uyandırdığı gibi, google trends aranma hacimlerinde de altcoin aranma kelimesi son birkaç haftadır yükselme durumunda. Altcoinler için boğa sezonu başladımı acaba, insan ister istemez merak ediyor. Geçmiş yıllara göre kripto para dünyası, bitcoin e nazaran altcoinlere daha çok ilgi görüldüğü aşikar.

Google Trends Altcoin Aramaları

Ancak Google trends aramalarında gösterilen veriler, altcoinlere gösterilen ilgiler yükselmiş olsada, Bitcoin’in pazar payı Ağustos 2018 dönemindeki yüksek rakamlarda seyrelmeye devam ediyor. Bitcoin piyasanın hala %57 sini oluşturmaya devam ediyor.

coinmarketcap-verileri

Coinmarketcap digital varlıkların piyasa değerini %22 civarında büyüme göstermiş olarak görülüyor. Bunda en çok pay sahibi kuşkusuz ilk 10’da yer alan Bitcoin dışındaki diğer Altcoinlerde gözüküyor. Ethereum her ne kadar yüksek bir düşüş yaşamış olsada Bitcoin’den sonra gelerek 2. Sırada yer alıyor. Değeri 140$ olarak işlem göre Ethereum coini 24 saatlik işlem hacimi 4 trilyon $ olarak göze çarpıyor.

Altcoin sezonun başladığını belirten bazı uzmanlar ve analistler bulunuyor. Ancak herkes aynı fikirde olmadığı da ortada. Çıkan bu haberler elbetteki küçük kripto para balinaları yatırımlara yöneltebiliyor. Burada yine temkinlik olmakta yarar var.

Birkaç hafta önce CNBC ekranlarında söyleşi yapan Tom Lee Bitcoin’in değerinin 2019 ve 2020 yılları için çok iyi yerlere geleceğinden bahsetmişti.

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir