You have not selected any currencies to display
Afrikada Kripto Ödemeleri Aranması Artıyor
Haber

Afrikada Kripto Ödemeleri Aranması Artıyor

Google Trends’ten elde edilen veriler, Bitcoin (BTC) için yapılan çevrimiçi aramaların hacmine bağlı olarak, Nijerya’daki Lagos kentinin bir numaralı şehir olduğunu göstermektedir. Bu veriler, kentin yaklaşık 21 milyon insanı arasında yüksek düzeyde bir ilgi olduğunu gösterse de, henüz ortaya çıkan teknoloji eğiliminin somut olarak benimsenmesine eşit olmamıştır.

Ancak bu değişiyor, çünkü genç insanlar arasında var olan ödeme sistemlerinden memnun olmayan artan bir hareket alternatifler arıyor.

Bir dolar yerine Bitcoin

Çoğunlukla, Bitcoin’in varlığının bilincinde olan “Lagosyalılar” en yüksek seviyedeki şifrelemeyi ABD dolarının yerine koyuyorlar. BTC, kendileri için döviz için uygun bir ikame olarak borç veren bir yelpazede var.

PayPal gibi ödeme yapan şirketler, Nijeryalıların ülkedeki internet sahtekarlarının sayısızlığı nedeniyle yurt dışından para transferi almalarına izin vermemektedir – ve bu tür hizmetler sunan şirketler genellikle yüksek ücret talep etmektedir.

Bu nedenle, kentin büyüyen serbest topluluk topluluğunun kripto para birimi ödemelerine yönelmeye başladığını görmek yaygındır. Şehirdeki gençlerin çoğu, işsizlik ya da işsizlikle mücadele etmiş, ellerini geleneksel çalışma ortamının dışında denemeye çalışmışlardır.

Ulusal İstatistik Bürosu (NBS), Nijerya’nın işsizlik oranının 2018’de yüzde 23’ün üzerine çıktığını bildirdi. Lagos gibi bir şehirde, birçok genç üniversite mezunu, serbest yazar olarak geçimini sağlayarak, metin yazarlığından web sitesi tasarımına ve hatta bilgisayara hizmet sunan bir ülke olarak görülebilir. programlama.

Müşterilerinin çoğunun yurtdışında yerleşik olması nedeniyle, yapılan iş için ödeme almakla ilgili sorunlar olabilir. Bununla birlikte, bir BTC cüzdanı ve çok sayıda yerel borsa hizmetiyle, bu serbest çalışanlar, dünyaya yayılmış müşterilerden kolayca ödeme alabilirler.

Serbest çalışanların yanı sıra, işletme sahipleri de yabancı para ve bankaların yerine Bitcoin ve kripto odaklı diğer platformları kullanıyor. BitPesa gibi şirketler, özellikle dış ticaret bağlamında, Lagos gibi sınır pazarlarındaki işletmelere güçlük duyabilecekleri likiditeye kolay erişim sağlar.

Cointelegraph‘a özel bir mesajda, Afrika‘daki yenilenebilir enerji tüketimini artırmak için blockchain teknolojisini kullanmak isteyen bir enerji kuruluşu olan OneWattSolar’daki Operasyon Şefi (COO) ve Blockchain Strategisti Victor Alagbe şöyle dedi:

“Havale alanında güçlü bir pozisyon alarak kriptoyu görüyorum. Genellikle daha ucuz, daha az stresli (dokümantasyon açısından) ve kripto göndermek ve almak daha hızlı. Diasporadaki birçok genç insan şimdi eve para göndermek için kripto kullanıyorlar. Uzaktan çalışan bazı teknolojiler de şifreli olarak para alıyorlar. ”

2001 yılında, hükümet o zaman ülkeye mobil telekomünikasyon teknolojisini tanıttı. Bu dönüm noktası olayından bu yana geçen 18 yılda, mobil telekomlar ülke ekonomisinde önemli bir sektör haline geldi ve 2018 ortalarından itibaren gayri safi yurtiçi hasılalarının yüzde 10,5’ine katkıda bulundu.

Nijerya, çoğunlukla mobil platformlarda olmak üzere 100 milyondan fazla aktif internet aboneliğine sahiptir. Bir ödeme teknolojisi olarak Bitcoin, web’e bu erişime dayanarak, teknoloji meraklısı Nijeryalıların büyüyen kripto para birimi trendine katılmalarını sağlar.
Bitcoin yetersiz kullanımı

Ortaya çıkan BTC anlatısının ticaret-eş (p2p) ticareti yönü Lagos’ta şekillenmeye devam ederken, teknolojinin kendisinde de büyük bir eksiklik var. Potansiyel paradigma değiştiren aura’nın kripto para birimine bağlı olmasına rağmen, Lagos – ve buna ek olarak, Nijeryalılar – daha geniş Bitcoin kullanımının teknolojik etkilerine daha derine dalmadan sadece BTC’ye dolar yerine geçecek gibi görünüyor.

Küresel Bitcoin düğümleri dağılımını izleyen Bitnodes’tan gelen veriler, ülkede neredeyse hiç düğüm olmadığını göstermektedir. Evet, Lagos çevrimiçi BTC aramalarında öncüdür. Fakat sadece bir avuç insan gerçek Bitcoin düğümlerini çalıştırır.

Geniş tabanlı bir benimseme konusundaki bu suskunluk, tamamen teknolojinin kendisine karşı ilgisiz olmaktan ibaret değil, bunun yerine, canlı bir dijital ekonomiyi destekleyecek uygun altyapı eksikliğinin bir temsilidir. Sürekli elektrik tedariki olmayan bir şehirde, insanların Bitcoin düğümleri çalıştırmıyor olmaları pek şaşırtıcı değil.

Bitcoin yetersiz kullanımı ile ilgili olarak, Alagbe şunları söyledi:

“İnsanların Bitcoin (kripto) ve onun temelindeki Blockchain teknolojisi arasındaki ilişkileri anlamalarına yardım etmesi gereken çok sayıda eğitim var. Bununla birlikte, Nijerya pazarının, kripto para biriminin spekülatif tarafında kazanılacak kar olduğu sürece, diğer Blockchain uygulamalarının dışlanmasına kriptoya odaklanması muhtemel. ”

coinmag

Kripto haber, blockchain ve kripto dünyasındaki son gelişmeleri, bilgi ve birikimleri ile siz değerli kullanıcılarına aktarmayı amaçlıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir